دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱
اسماعیل مرتضایی
سند راهبردی حمایت از رزمندگان
در این مقاله به هیچ وجه قصد نداشته تا جایگاه ایثارگران و نقش آنان را حفظ تمامیت خاک پاک وطن وعقاید الهی آنان را باز گویی نمایم و این مسئله را که جامعه جهانی در محاسبات خویش درحد حداقلی حمله به ایران جدا از سرنگونی نظام نوپای جمهوری اسلامی و و.............

در این مقاله به هیچ وجه قصد نداشته تا جایگاه ایثارگران و نقش آنان را حفظ  تمامیت خاک پاک وطن وعقاید الهی آنان را  باز گویی نمایم و این مسئله را که جامعه جهانی در محاسبات خویش درحد  حداقلی حمله به ایران جدا از سرنگونی نظام نوپای جمهوری اسلامی و و.............

آن جدا سازی خوزستان از ایران را امری سهل و قابل حصول برای خود تداعی میکرد (نقشه المحمره توسط عراق نشانه این مدعاست ) و نقش روح مسحیایی امام و مرایدان امام را نیز اصولا در آن مورد توجه قرار نمی دهم چه بقدری در این خصوص مقالات نوشته شده که بیشتر این تذکرات الهی شیبه به یاسین خواندن برگوش کسانی است که اصولا اعتقادی به قرآن و سنت صالحان ندارند . مقالاتی که بعضا اگر مخاطب به اندازه سر سوزنی غیرت الهی نه بلکه غیرت انسانی در او یافت میشد بواقع باید از شرم میمیرد که خوشبختانه ما شاهد حتی تب  نمودن هیچ یک ازمخاطبین هم نبودیم .

النهایه بدلیل فشارهای اجتماعی در سال 90 لایحه ای پس از23 سال از پایان دفاع مقدس و  ده سال خاک خوردن در بایگانی های مجلس ، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت النهایه  به تصویب مجمع تشخیص مصلحت رسید و لایحه ای که باید بر مظلومیت شکل  اجرایی آن و جامعه هدف آن بدلیل عدم تناسب آسیبها و خدمات دهی  سخت گریست . چون نه تنها در بر گیرنده حداقل توقعات مشروع آن جامعه نبود. بلکه  همان قوانین نصفه و نیمه نیز در هنگامیکه کشور در طول 8 سال دارای مشکل مالی نبود همواره قوانین مربوط به ایثارگران بدلیل کمبود بودجه قابلیت اجرا را پیدا نمیکرد  .

در همین قانون درتبصره بند (و) تکلیف تاثیر گذار و شاخض ترین افراد  این دفاع الهی مشخص گردید
تبصره ـ رزمندگان موضوع این بند در استفاده از تسهیلات این قانون که شامل ایثارگران می‌باشد، مستثنی بوده و دولت موظف است اقدامات قانونی لازم را در جهت رسیدگی به امور آنان به عمل آورد.

بلی خدمات رسانی به رزمندگان منوط به سند راهبردی حمایت از ایثارگران گردید اصلی که دو سال است از دستور اجرایی آن توسط قانونگذار به وزارت دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح و ستاد فرماندهی کل قوا واگذار گردیده  و این دو مجموعه که یقینا\" تمام نیروهای نظامی و انتظامی تحت پوشش آنهاست تاکنون حرکتی از آنان در این خصوص مشاهده نشده .

تا اینکه در تاریخ 92/11/10خبری مبنی بر  تصویب سند راهبردی رزمندگان در کمیسیون اجتماعی دولت توسط مشاور وزارت کشور در امور ایثارگران وزارت کشور؟!!!! در خروجی خبر گزاری فارس قرار داده شد مشاور وزیر کشور از تصویب سند راهبردی رزمندگان در کمیسیون اجتماعی دولت و ارائه این سند برای تصویب نهایی به هیئت دولت خبر داد.

اما سئوالی که در این بین مطرح است این است که این سند که می بایست  توسط وزارت دفاع و ستاد فرماندهی کل قوا به دولت ارائه و در دولت به تصویب میرسید؟!!!! دارای . چه مفادیست  و آیا این مواد و تبصره های آن جوابگوی حداقل خواسته های این رزمندگان بی ادعای  سپاه اسلام میباشد یا خیر و چرا دولت قبل از تصویب آنرا در اختیار گروهای مرجع قرار نداد ؟

تا اینکه در روز گذشته طبق اطلاع از منبع موثقی متوجه گشتم که همان قوانین کم اثر و  پراکنده که در خصوص رزمندگان در سنوات گذشته اجرایی شده بود در حالی در قالب سند راهبردی جهت  رفع تکلیف در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شده که اولا رزمنده مورد نظر آنان همان رزمندگان معسر (کسانیکه که قرار بود در پیچ و خم زندگی گم نشوند با مجاهدت دول گذشته تبدیل به معسرین جامعه گشته اند ) و تنها مسئله مالی آن نیز پرداخت  درصدی از  حداقل حقوق ان عزیزان  است.

همان خبری که آقای جعفری ایمن ابادی نماینده جانباز مجلس شورای اسلامی  قبل از عید در سایت وزین فاش نیوز اعلام فرمودند.

لذا اینجانب از اعضا محترم نمایندگان کمیسیون اجتماعی دولت خواستارم که این سند که 25 سال پس از  پایان دفاع مقدس بعنوان مرجعی جهت خدمات دهی به رزمندگان پرتوان اسلام در حال و آینده (چه بعید نیست که کشوری دارای ایدئولوژی و باورهای الهی و نوین جهانی در راستای مخالفت با استکبار جهانیست  دوباره درگیر منازعات نظامی نشود ) در معرض دید عموم و کارشناسان اجتماعی و نظامی سیاسی کشور قرار گیرد تا ضمن تجزیه و تحلیل آن مشخص شود آیا تامین کننده نظر رزمندگان(که اصولا از دید شما مهم نیست ) و بعضا جوانان پاک این مرز بوم در آینده که باید بعنوان مدافعین این خاک پاک و اسلام عزیز باشند  می باشد یا خیر  و یا  در تنازعات آینده هر نیروی رزمی در کنار ملزومات جنگی  میباید پوشه ای از مدارک را نیز در کوله پشتی خود جای دهد ؟
امیدوارم این حداقل خواسته اینجانبان از طرف دولت اجابت شود
آیا حاصل رزم ما که ثانیه ای از آن با تمام دنیا قابل برابری نیست از نظر دول گذشته و حال به اندازه درآمد چند چاه نفت در خوزستان ارزش ندارد ؟

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .