پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
بمناسبت رحلت حضرت امام
14 خرداد؛ بهانه ای برای تقویت وحدت ملی
سالروز ارتحال امام خمینی (ره) می تواند، بهانه ای باشد تا همه گروهها و جریان ها، با مروری بر آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی، باردیگر (ره) بر محور اهداف بلند انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی گردهم آیند و عزم خود را برای وحدت ملی، و همکاری برای آبادانی و سربلندی ایران جزم کنند.

۱۴ خردادماه نقطه اتصال تمام اقشار مردم ایران با سلایق مختلف است که با گرامیداشت معمار کبیر انقلاب اسلامی، در پایبندی بر آرمان های انقلاب از یکدیگر پیشی می گیرند.

۱۴ خردادماه این پتانسیل را دارد که وحدت گروه های مختلف سیاسی را حول محور اسلام تحکیم بخشد و یادآور احیای تفکر دینی در عرصه سیاسی و مردم سالاری دینی باشد.

۱۴ خردادماه یادآور عزم و اراده آهنین آن پیر سفر کرده است که کشتی انقلاب را به ساحل آرامش رساند و حکومت اسلامی را با اهداف متعالی پایه گذاری کرد.

امروز و در چهاردهم خرداد ۹۳ شاهد شور دلدادگی و بیعت مجدد مردم با آرمان های انقلاب اسلامی هستیم که با نمایش یکپارچگی خویش در بیعت مجدد با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی و آرمان های اصیل انقلاب، تجدید میثاق دیگری با مقام عظمای ولایت و جانشین بر حق آن پیر فرزانه دارند.

بی شک این وحدت و یکپارچگی که به بهانه ۱۴ خرداد در میان مردم ایران شکل می گیرد، مایه دلسردی دشمنان خواهد شد.** ۱۰ هزار زائر قمی راهی مرقد بنیانگذار انقلاب شدند

کاروانی متشکل از ۱۰ هزار نفر از این استان در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی در تهران شرکت کردند و شرکت کنندگان در این مراسم ضمن تاکید بر تداوم آرمان های امام راحل، با رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز تجدید میثاق می کنند.

به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) مراسم گرامیداشتی دیشب در مسجد اعظم قم از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب برگزار شد و مراسم مشابهی نیز از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم امشب پس از نماز مغرب و عشا در مسجد اعظم برگزار می شود.

همچنین مردم متدین و انقلابی شهر مقدس قم از روز گذشته با برپا کردن پرچ های سیاه بر کوی و برزن های خود یاد و نام امام خمینی(ره) را گرامیداشتند؛ در برخی نقاط شهر نیز ایستگاه های صلواتی که سیاه پوش شده و تمثال های بنیانگذار انقلاب را در آن ها مشاهده می کنیم، برپا شده اند.

به همت شهرداری و برخی از دستگاه های فرهنگی جای جای شهر قم بنرها و پوسترهایی با مضمون گرامیداشت سالگرد رحلت امام(ره) نصب شده است.** نگاهی به زندگی امام خمینی(ره)

روح الله المصطفی الخمینی در سی ام شهریـور ۱۲۸۱ هجری شمسی در شهرستان خمین از توابع استان مرکزی در خانواده ای اهل علـم، هجرت و جهاد متولد شد.

او اندکـی پـس از هجرت آیت الله العظمـی حاج شیخ عبد الکریـم حایری یزدی رهـسپار حـوزه علمیه قـم شد و به سرعت مراحل تحصیلات تکمیلی علوم حـوزوی را نزد اسـاتید حـوزه قـم طـی کرد.

حضرت امام(ره) طی سال های طولانی در حوزه علمیه قـم به تدریـس چندیـن دوره فقه، اصـول، فلسفه و عرفان و اخـلاق اسـلامی در فیضیه، مسجـد اعظم، مسجـد محمـدیه، مـدرسه حـاج ملاصـادق و مسجد سلماسی همت گماشت و در حـوزه علمیه نجف نیز قریب به ۱۴ سال در مسجـد شیخ اعظـم انصــــاری(ره) معارف اهل بیت و فـقـه را در عالیترین سطـوح تدریـس کرد و در نجف بـود که بـرای نخـستیـن بار مبانـی نظری حکـومت اسلامـی را در سلسله درس های ولایت فـقیه بازگـو کرد.

ســـال های ۱۳۴۰ و ۱۳۴۱ ماجرای انجمـن های ایالـتی و ولایـتی فرصـتـی پـدیـد آورد تا ایـشان در رهبـریت قیام و روحـانیـت ایـفای نقـش کنـد و بـدیـن تـرتیـب قیـام سراسری روحانیت و ملت ایـران در ۱۵ خـرداد سال ۱۳۴۲ با دو ویـژگـی برجستـه یعنی رهـبری واحد امام خمیـنی و اسلامـی بـودن انگیـزه ها، شعارها و هدف هـای قیام، سرآغـازی شـد بر فـصـل نـویـن مـبارزات مـلـت ایران که بـعدها تحت نام انقلاب اسلامی در جهان شناخـتـه و معرفـی شـد.

روز ۱۳ مهرماه ۱۳۴۳ حضرت امام(ره) به هـمـراه فرزنـدشان حاج آقا مصطفـی ابتدا به ترکیه و سپس به عراق تبعید شدند؛ بنیانگذار انقلاب اسلامی در مهرماه سال ۱۳۵۷ به پاریس رفتند، اما چند ماهی از حضورشان نگذشته بود که شاهد تولد انقلاب اسلامی بودیم.

امام خمینی(ره) ۱۲ بهمن ماه ۵۷ به میهن بازگشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ سایه رهبری مدبرانه ایشان بر سر ملت ایران افکنده شد.

آن پیر فرزانه در ۱۴ خرداد ماه سال ۱۳۶۸ به دیار معبود شتافت و مراسم تشیع پیکرش یکی از ماندگارترین صحنه های تاریخ قرن اخیر به شمار می رود.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها