يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
علامه مصباح یزدی:
تمام ویژگی‌های امام خمینی(ره) در آیت‌الله خامنه‌ای وجود دارد
تمام ویژگی های امام خمینی(ره) در آیت الله خامنه ای وجود دارد و در طول 25 سالی که از رحلت امام راحل می گذرد بیشتر درمی یابیم که ایشان نمونه واقعی روح الله هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تمام ویژگی های امام خمینی(ره) در آیت الله خامنه ای وجود دارد و در طول 25 سالی که از رحلت امام راحل می گذرد بیشتر درمی یابیم که ایشان نمونه واقعی روح الله هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، جمعه شب در همایش" ۲۵ سال زعامت امام خامنه ای" در حسینیه نصرت مشهد اظهار کرد:بعد از رحلت امام راحل(ره) هیچ فردی به جز آیت الله خامنه ای کسی شایستگی رهبری نظام اسلامی را نداشت و ایشان شخصیتی جامع و با مدیریت بالا هستند.
 
وی ادامه داد: بنده از سال های گذشته با شخصیت والای مقام رهبری آشنایی داشتم و در طول این ۲۵ سالی که می گذرد هر روز بیشتر به وجود این نعمت الهی پی می بریم.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: رحلت امام یکی از بزرگترین و دردناکترین مصیبت های وارده بر جامعه بود و در این میان ملت ایران نگران این بودند که چه کسی می تواند به عنوان جایگزین امام انتخاب شود زیرا امام راحل از شخصیت های بی‌نظیر تاریخ بودند و حتی حضرت امام خمینی(ره) نیز پیش از رحلت خویش نگران این موضوع بودند که تکلیف انقلاب چه می شود اما مجلس خبرگان رهبری با انتخابی شایسته آیت الله خامنه ای را انتخاب کردند.
 
انتخاب آیت الله خامنه ای  آب خنکی بر روی دل‌های سوخته بود
 
آیت الله مصباح یزدی، انتخاب آیت الله خامنه ای را  آب خنکی بر روی دل‌های سوخته دانست و گفت: تمام ویژگی های امام خمینی(ره) در آیت الله خامنه ای وجود دارد و در طول 25 سالی که از رحلت امام راحل می گذرد بیشتر درمی یابیم که ایشان نمونه واقعی روح الله هستند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مقام معظم رهبری در طول سال های گذشته خدمات ارزشمندی انجام داده اند و بزرگترین خدمت ایشان با توجه به تغییر شرایط و وجود گروه‌های سیاسی و فتنه‌انگیز؛ برقراری تعادل در جامعه و مهم‌ترین هدف، تحقق و گام برداشتن در مسیر فرهنگ اسلامی انقلابی بود.
 
برای شناساندن شخصیت مقام معظم رهبری ابتدا باید شخصیت امام راحل را  معرفی کرد
 
وی تصریح کرد: بی تردید معرفی تمامی ابعاد شخصیت امام خمینی(ره) امکان پذیر نیست اما برای معرفی و شناساندن شخصیت مقام معظم رهبری ابتدا باید شخصیت امام راحل را تبیین و  معرفی کرد و در این راستا بزرگترین شاخصه امام اشاعه فرهنگ اسلامی بود و در حال حاضر نیز این موضوع در رفتار جانشین به حق ایشان یعنی مقام معظم رهبری دیده می شود.
 
آیت الله مصباح یزدی یادآور شد: شاخصه ها و برازندگی‌های امام خامنه‌ای منحصر به فرد است و تمام ویژگی‌های امام خامنه‌ای در یک جمله خلاصه می‌شود و آن اینکه ایشان کپی امام خمینی(ره) است.
 
نعمت ولایت دارای آثار پایدار و ماندگاری است
 
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اعلام اینکه نعمت ولایت دارای آثار پایدار و ماندگاری است، افزود: مقام معظم رهبری رخنه در مسائل فرهنگی را بسیار خطرناک تر از رخنه اقتصادی ارزیابی کردند و در طول این 25 سال، رهبری با کسانی که در تضعیف ولایت فقیه قدم بر می داشتند با تدبیر و هوشیاری عمل کردند و ایشان با دوراندیشی، فراست به اسلام و این نظام خدمت می کنند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: آشنایی با ولایت، نعمت دین است و باید قدر نعمت ولایت را دانست و ما اعتقاد داریم قدر این نعمت زمانی دانسته می شود که اهمیت اسلام و دین را درک کرده و بفهمیم.
 
وی بزرگترین خدمات امام خمینی(ره) را احیای اسلام دانست و افزود: بزرگترین خدمت امام راحل به بشریت احیای اسلام است و در حقیقت امام، ایران را برای اسلام می‌خواستند و ملت ایران را بهترین مردمی می‌دانستند که از اسلام دفاع کرده اند.
 
آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: انقلاب اسلامی، حرکتی منحصر به فرد در راستای احیای اسلام بود و به برکت این انقلاب، فسادی که محصول دوران ستمشاهی بود، برچیده و معنویت به کشور بازگشت.
 
لزوم حفظ فرهنگ اسلامی
 
وی تصریح کرد: حفظ فرهنگ اسلامی بالاترین خدمت ارزشمند است و بزرگترین فردی که باید عهده‌دار حفظ این خدمت و حرکت در این مسیر باشد مقام معظم رهبری است.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص نعمت‌هایی که خداوند اعطاء کرده است، گفت: گاه برخی از نعمت‌ها بر هزاران نعمت اولویت و برتری دارد و می توان گفت که عقل والاترین نعمتی است که خداوند به انسان اعطاء کرده است.
 
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بی شک اگر آدمی تمام نعمت‌های خدا را دارا باشد، اما خدا را نشناسد، انسانیت به فعلیت نمی‌رسد و باید در نظر داشت که در کنار تمامی نعمات خداوند، نعمتی همچون امام و برقراری جامعه اسلامی نیز از سوی پروردگار به ما عطا شده و در طول ۱۴۰۰ سال گذشته نمی توان نظیری برایش یافت.
 
هدف از ایجاد نظام اسلامی تنها برقراری عدالت نیست
 
آیت‌الله مصباح یزدی با تاکید بر اینکه هدف از ایجاد نظام اسلامی تنها برقراری عدالت به عنوان هدف نهایی نیست، اظهار کرد: انسان آفریده شده است تا به خدا برسد و این امر نیز نعمتی بزرگ است و نعمت اسلام، تشییع و اولیای دین هم از دیگر نعمات خداوند است.
 
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی را یک حرکت مناسب و منحصر برای احیای اسلام و حکومت اسلامی دانست و افزود: امروز حلقه‌های فرهنگی، سیاسی و مطبوعاتی گسترده ای در مسیر اشاعه سکولاریسم ایجاد شده و گاه در دوران اصلاحات کار به جایی رسید که در این زمینه کتاب نوشته شده و حتی عده‌ای اعلام کردند اسلام هم باید به سکولار تبدیل شود، اکنون نیز عده‌ای معتقدند که اسلام تنها نماز و سینه‌زنی است در صورتی که چنین نیست.
 
وی در زمینه رحلت امام و انتخاب جانشین ایشان، عنوان کرد: پس از ارتحال امام(ره)؛ نگرانی بزرگی در زمینه انتخاب رهبری شایسته وجود داشت اما این نگرانی با انتخاب آیت الله خامنه ای از سوی خبرگان رهبری خاتمه یافت.
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها