دوشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۸
شهيد سيدمرتضي آويني در آينه خاطرات» به كوشش ياسر عسگري منتشر شد.
۱۵۱ خاطره متفاوت از زندگي شهيد آويني
كتاب «شهيد فرهنگ؛ شهيد سيد مرتضي آويني در آينه خاطرات» به كوشش ياسر عسگري از سوي دفتر نشر معارف و دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي منتشر شد.

اين كتاب روايت ۱۵۱ خاطره متفاوت از دوره‏هاي مختلف زندگي سيد شهيدان اهل قلم است كه توسط بستگان، دوستان، همكاران، همراهان و همفكران شهيد بيان شده است. در ابتداي كتاب هم زندگي خودنوشت شهيد آويني مي‏آيد و در انتها هم گزيده سخنان رهبر معظم انقلاب در ديدار با خانواده شهيد (در تاريخ ۲/۲/۱۳۷۲) آمده است.

اولين ويژگي خاص اين كتاب نسبت به بقيه كتاب هاي مشابه، تنوع و تكثر خاطرات از اين شخصيت برجسته و نظريه‏پرداز فرهنگي است و دوم اينكه خاطرات زندگي اين شهيد را از زبان افراد و شخصيت‏هاي مختلفي بيان شده است كه هر كدام روايتگر وجوه مختلفي از حيات اين شهيد را بيان كرده‏اند. ضمناً صفحه‏آرايي جذاب هم كتاب را خواندني‏تر كرده است.

چاپ اول اين كتاب در ۱۷۶ صفحه، دو رنگ، قطع رقعي، تيراژ ۲۰۰۰ نسخه و قيمت ۴۲۰۰ تومان منتشر شده است و در روزهاي اخير در سراسر كشور توزيع مي شود. براي تهيه اين كتاب مي‏توان از فروشگاههاي پاتوق كتاب دفتر نشر معارف (تهران: تلفن ۰۲۱۸۸۹۱۱۲۱۲ و قم: تلفن ۰۲۵۳۷۷۴۰۰۰۴)، مراكز توزيع محصولات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي در سراسر كشور يا سايت پاتوق كتاب (www.ketabroom.ir) تهيه كرد.

گفتني است پيش از اين، دو مجلد مجزا از مجموعه «شهيد علم» كه به خاطرات شهيد دكتر مجيد شهرياري و داريوش رضايي نژاد (از شهداي هسته اي كشورمان) پرداخته است، از سوي دفتر نشر معارف و دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي منتشر و توزيع شده‏ است.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها