دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱
ستاد کنگره شهدای روحانی استان قم
اولين نشست شوراي عالي کنگره شهداي روحاني استان قم در حضور آیت الله سعیدی
اولين نشست شوراي عالي کنگره شهداي روحاني استان قم در دفتر تولیت آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها تشکیل و پیرامون مقدمات برگزاری کنگره بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

اولین نشست شورای عالی کنگره شهدای روحانی استان قم در تاریخ 96/07/26 در دفتر تولیت آستانه مقدس حضرت معصومه (س) تشکیل و پیرامون و مقدمات برگزاری کنگره بحث وتبادل نظر صورت گرفت.

محورهای جلسه :
 لزوم مشارکت فعال مجموعه دستگاه ها و نهادهای استان در زمینه برپایی کنگره بزرگداشت شهدای روحانی استان قم
و ....

    در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین اکبری مسئول نمایندگی سپاه امام علی ابن ابی طالب(ع) و دبیرستاد کنگره شهدای روحانی استان قم ، با عرض سلام و خیر مقدم و تسلیت ایام و تشکر از حضور مسئولین و مدیران استانی که در نشست شورای عالی کنگره شهدای روحانی حضور یافتند ، از هریک از حضار درخواست کردند تا به معرفی خود بپردازند.

     ایشان در ادامه بیان داشتند با توجه به اینکه کنگره شهدای روحانی در بسیاری از استان های کشور با مساعدت مسئولین استانی برگزار شده ، اظهار تأسف نمودند که در قم این مهم انجام نشده است و شهدای روحانی مظلوم واقع شده اند . به همین جهت نیاز است تا توجه ویژه ای به این موضوع شود،و افزودند : قم به جهت اینکه خاستگاه انقلاب و مراجع علما است از اهمیت بالایی برخوردار است لذا بایستی کنگره ای در شأن و جایگاه شهر مقدس کریمه اهل بیت (ع) برگزار شود . و ایشان با ارائه گزارشی مختصر از اهم فعالیت های انجام شده اخیر ستاد کنگره شهدای روحانی استان ، از آیت الله سعیدی درخواست رهنمود داشتند.

  آیت الله سعیدی(نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم قم) رئیس محترم کنگره شهدای روحانی استان ، ضمن سلام و خوش آمدگویی و تسلیت ایام اسارت آل الله ، فرمودند :زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ارج نهادن به مقام شامخ آن بزرگواران یک وظیفه و تکلیف مهم دینی و الهی است و با اشاره به سیره قرآنی و همچنین سیره نبی اکرم(ص)درباره پاسداشت شهدا و شخصیت های بارز جنگ در تاریخ افزودند ، گرامیداشت یاد شهدای روحانی دقیقا همان مسیری است که پیامبر اسلام برای حفظ یاد سردار جنگ احد حمزه سیدالشهدا  پیمودند و باید مسلک و رفتار پیامبری تکرار شود زیرا که شهدای روحانی نیز در این سالها مغفول واقع شده اند و این کم کاری و کوتاهی در موضوع تجلیل و تکریم شهدای روحانی باید جبران شود و برگزاری اینگونه مراسمات (کنگره)سبب فراموش نشدن مسیر انقلاب و نهضت حضرت امام (ره ) و همچنین ترویج زندگی اسلامی و شیعی باشد .

    در ادامه بر لزوم مشارکت فعال مجموعه دستگاه ها و نهاد های استان در زمینه برپایی کنگره بزرگداشت شهدای روحانی استان قم تأکید نمودند و تصریح نمودند : دستگاهها باید با تمام توان و جدیت ، زمینه را برگزاری هرچه با شکوه تر این مراسم معنوی فراهم نمایند .

   جناب مهندس صادقی(استاندار محترم استان قم )، ضمن سلام و عرض تسلیت ایام ، شأن و جایگاه والای روحانیت و شهدای روحانی را یادآور شدند و فرمودند: باید پاسداشت شهدای روحانی را تکلیف بدانیم . زیرا که شهدای روحانی سهم راهبردی در نهضت و انقلاب اسلامی داشته اند.

   در ادامه با بیان اینکه آماده هر نوع همکاری در کمک به انجام مطلوب این برنامه هستیم ، افزود : کمک و همراهی در این مسیر را وظیفه خود دانسته و امیدواریم پیرو و ادامه دهنده را شهدا و ایثارگران عزیز باشیم چرا که شهدا ادامه دهنده راه اهل بیت و امام حسین (ع) هستند از این رو ادامه راه شهدا ، ادامه راه اهل بیت(ع) است

سردار احمدی (فرمانده محترم سپاه علی ابن ابی طالب علیه السلام )، ضمن عرض سلام و خداقوت فرمودند :برگزاری کنگره­ ای به عظمت بیش از 1500 شهید و دعوت برخی از خانواده های آنان ، کار آسانی نیست و از این رو باید در تکریم خانواده های آنها تدابیر ویژه ای اندیشید. ایشان در ادامه از مجموعه ی مدیران استانی و استاندار محترم درخواست نمودند تا در برگزاری کنگره شهدای روحانی در موضوع پشتیبانی و فراهم کردن زیرساخت ها ، مجموعه های ذیربط را یاری کنند .

 حجت الاسلام و المسلمین ملک دار (مسئول امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه):

ضمن ارائه پیشنهاداتی ، فرمودند : با توجه به زمان اندکی که تا برگزاری کنگره هست ، لازم است برنامه ریزی دقیقی برای فعالیت های پیش رو انجام شود و در ادامه افزودند : ان شاء الله به برکت برگزاری کنگره شهدای روحانی استان ، آمارهای متعددی که در ارگان های مختلف وجود دارد به صورت یکجا و متمرکز ارائه گردد.

سرهنگ بیطرفان (معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی ابن ابی طالب (ع))جانشین ستاد اجرایی کنگره: ایشان ضمن ارائه گزارشی مختصر از اهم فعالیت های مقدماتی چند ماه اخیر جهت برگزاری کنگره معیارهای شهدای روحانی منتسب به استان قم را ذکر نمودند : برای برگزاری کنگره  شهدای روحانی استان به جهت تعداد بالای روحانیون و شهدای شاخص روحانی ،تمامی مسئولین حاضر در جلسه از حمایت های مادی و معنوی خود در جهت برگزاری هرچه بهتر دریغ نکنند .

  حجت الاسلام و المسلمین طیبی فر (فرمانده تیپ مستقل 83 امام جعفر صادق علیه السلام ): ایشان بیان داشتند که با توجه به توانمندی های استان قم ، لازم است تا همه ارگان ها و مجموعه های استان با همفکری و همکاری به این مهم اهتمام لازم را داشته باشند . و افزودند ، برخی از فعالیت های کنگره نیاز به فرهنگ سازی در زمان قبل از برگزاری دارد (برپایی یادواره های محلی و .... ) لذا خواستار همکاری و پشتیبانی همه نهادها و ارگان های سطح استان جهت هرچه بهتر برگزار شدن این مهم شدند .

   جناب سرهنگ حسینی ( مدیر اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس) : ایشان ضمن ارائه تجاربی مفید در زمینه برگزاری یادواره های گذشته در سطح استان افزودند کنگره شهدای روحانی استان قم ،باید با عظمت و شأن ملی انجام پذیرد و همچنین نگاه مجموعه باید به مححصولات و خروجی کنگره نیز باشد چرا که کنگره به فراموشی سپرده می شود و خروجی ها باقی خواهند ماند.

    حجت الاسلام و المسلمین حسینی مقدم(مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان قم):ضمن عرض سلام و تشکر از فعالیت های انجام شده و با اشاره به نقش تأثیرگذار روحانیت و پرچمداری ایشان در دوران انقلاب و دفاع مقدس فرمودند : مجموعه اداره کل اوقاف نیز تلاش دارد گوشه ای از دین خود را به شهدا ادا کرده و در این راستا از هیچ کوششی مضایقه نخواهیم کرد .

   جناب مهندس معتمدی(قائم مقام شهردار کلان شهر قم):ایشان نیز ضمن ارائه تجاربی در زمینه برگزاری کنگره در استان اصفهان بیان داشتند که در قم باید با نگاهی حرفه ای تر و همت والایی در سطح استان ، سعی شود تا با پشتیبانی مادی و معنوی پروژه ای فاخر در شأن شهر مقدس قم انجام پذیرد .

 جناب آقای حسینی کاشانی(مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم): ضمن سرودن اشعاری در وصف مقام والای شهید مدافع حرم ، محسن حججی آمادگی مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را در زمینه برگزاری کنگره اعلام داشتند و فرمودند ما نیز افتخار می کنیم تا بتوانیم در زمینه چاپ کتب، سرودن اشعار، تئاتر و رسانه های جمعی و ... برای حفظ و یادواره خاطره شهدا سهمی داشته باشیم .

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها