دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱
در آینده ممکن است افرادی آگاهانه یا از روی ناآگاهی،در میان مردم این مسئله را مطرح نمایند که ثمره خونها و شهادت ها و ایثار ها چه شد؟

 

 

 

 

 

 

 

سخن آیت الله خمینی (ره) در پاسخ به این شبهه :

   اینها یقینا از عوالم غیب و از فلسفه شهادت بی خبرند و نمی دانند کسی که فقط  برای رضای خدا به جهاد رفته است و سر درطبق اخلاص و بندگی نهاده است،حوادث زمان به جاودانگی و بقا و جایگاه رفیع آن لطمه ای وارد نمی سازد و ما برای درک کامل ارزش و راه شهیدانمان فاصله طولانی را باید بپیماییم و در گذر زمان و تاریخ انقلاب و آیندگان آن جستجو نماییم.

مسلماً خون شهیدان،انقلاب و اسلام را بیمه کرده است. خون شهیدان برای ابد درس مقاومت به جهانیان داده است و خدا میداند که راه ورسم شهادت کور شدنی نیست و این ملت ها و آیندگان هستند  که به راه شهیدان اقتدا خواهند نمود وبه فرموده امام راحل: همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان ودلسوختگان و دارالشفاء آزادگان خواهد بود.

آن روزها گذشت ولی فرهنگ و عطر زیبای جهاد و شهادت همچنان بر مملکت عزیز ایران قرار دارد.حوزه های علمیه و روحانیت معظم در طول هشت سال دفاع مقدس دوشادوش رزمندگان اسلام در عرصه های مختلف با اخلاص تمام،فعالیت نمودند و شهدای عزیز و والامقامی را به پیشگاه حضرت داور تقدیم نمودند.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .