يكشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
آشنایی با دین اسلام
بیان خاطره ای از کمال کورسل (تنها شهید اروپایی دفاع مقدس ) توسط یکی از طلاب مدرسه حجتیه

 

 

 

 

 

 

ژروم تا قبل از رسیدن به سن نوجوانی کمابیش با پدرش نیز ارتباط داشت و از آنجایی که پدر به تونس رفت و آمد می کرد، ژروم در یکی از این سفرها همراه او به تونس سفر کرد.در آنجا با دین اسلام آشنا شد و تحقیقات مختصری درباره اسلام انجام داد. پس از این تحقیقات بود که به دین اسلام گرایش پیدا کرد.وقتی به فرانسه بازگشت، با مسلمانان آنجا ارتباط برقرار کرد. به این منظور در مسجد مسلمانان پاریس حضور می یافت و در نمازهای جماعت و دیگر مراسم های آنان شرکت می کرد.

او در این زمینه به یکی از دوستانش گفته بود:

"پس از اینکه اسلام آوردم به کلیسا نمی رفتم. وقتی مادرم و این تغییر رفتار من را دید نگران شد که مشکل روانی پیدا کرده باشم.به همین خاطر مرا به نزد پزشک برد. پزشک بعد از معاینه به مادرم گفت : پسرت بیمار نیست، بلکه مسلمان شده."

مسلمان شدن ژروم  مورد رضایت مادر و سایر اطرافیانش نبود و همین نارضایتی ها، شرایط زندگی را برای او دشوار کرد، طوری که وقتی در حضور مادرش از اسلام سخن می گفت، با ناراحتی او مواجه می شد. زمانی که می خواست در حضور بستگان مادرش نماز بخواند، آنها مسخره اش می کردند. در مدرسه هم، چون با دختری رابطه نداشت، مورد تمسخر دخترها و پسرهای مدرسه قرار می گرفت.

خودش در توصیف این شرایط می گوید:"مدرسه ای که در آن درس می خواندم، متعلق به مسیحیان بود. چون زمان زیادی از روز را آنجا سپری می کردم ، مجبور بودم که نماز را در مدرسه بخوانم. وقتی دخترهای مدرسه مرا در حال نماز خواندن می دیدند، مسخره ام می کردند."

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها