چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
دیدار اعضاء شورای ستاد عالی کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان قم با آیت الله نوری همدانی
برگزاری جلسه ای مورخ 96/9/25با حضور اعضای شورای عالی کنگره شهدای روحانی استان قم و آیت الله نوری همدانی

 

 

 

 

 

 

بیانات مرجع عالیقدر در این دیدار:

آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار با مسؤولین برگزاری کنگره شهدای روحانی استان قم، با اشاره به اینکه انسان‌ها نمی‌توانند علت و فلسفه تمامی احکام را درک کنند، اظهار فرمودند: یکی از دلایلی که اهل تسنن از اهل بیت(ع) دور افتادند این است که برخی احکام را با عقل خود قیاس می‌کردند و فلسفه‌های اهل بیت(ع) را درک نمی‌کردند.

مرجع عالیقدر با بیان اینکه جامعه اسلامی باید با محوریت امامت باشد، عنوان فرمود: اسلام عظمت بسیار بالایی دارد و آن چیزی که اسلام را زنده‌ نگه می‌دارد و پایه و اساس اسلام بوده جهاد است و فرهنگ و روحیه جهاد باید همیشه در جامعه وجود داشته باشد.

این مرجع عالی‌قدر با اشاره به اینکه تمامی دلبستگی‌های انسان یک طرف و جهاد یک طرف است و ارزش جهاد بیشتر است، مطرح کردند: اگر افرادی که مانع رفتن شما به جهاد می‌شوند اعم از پدرانتان، فرزندانتان، همسرتان، اموالتان و تجارتتان را بیشتر از جهاد در راه اسلام دوست داشته باشید سرنوشت ناگواری در انتظار شما است.

ایشان با بیان اینکه هر زمانی که مردم در جبهه‌ها حضور داشتند و جهاد کردند عظمت اسلام بیشتر شده است، یادآور شدند: علما بیشتر از سایر اقشار جهاد کردند و شهید شدند و امروزه وظیفه داریم فرهنگ جهاد را در جامعه نهادینه کنیم و به جوانانمان این روحیه را منتقل کنیم.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه امیرالمومنین(ع) پنج سال اواخر عمر خود را مشغول جهاد بودند، تصریح فرمودند: زمانی که امیرالمومنین(ع) برای مقابله با دشمنان قیام کردند عده‌ای مانند طلحه و زبیر بیعت خود را شکستند و جنگ جمل را راه انداختند و عده‌ای نیز خوارج را تشکیل دادند و از پیروی امیرالمومنین(ع) سرباز زدند.

وی با تاکید بر اینکه مرور تاریخ تاثیر بسیار زیادی در اداره امور دارد، یادآور شندد: معاویه نیز مانند استکبار جهانی امروز هر روز قدرت پیدا می‌کرد و امیرالمومنین(ع) نیز مشغول مبارزه با آن‌ها بودند ولی متاسفانه مردم کم کم از مبارزه با معاویه خسته شدند و از امیرالمومنین(ع) پیروی نکردند.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان‌هایی که زیر پرچم حق جمع نشوند فردا زیر پرچم کفر متحد می‌شوند، اضافه کردند: طمع به دنیا نباید مانع از جهاد شود و هر کسی که اهداف زندگی خود را بر اهداف اسلام و جهاد برای بقای آن اولویت می‌دهد دچار خشم خدا می‌شود.

ایشان با اشاره به اینکه خداوند سه مرتبه در قرآن فرموده است که یهودی‌ها باید دچار ذلت شوند، بیان فرمودند: جریان قدس هرچه سریع‌تر باید برطرف شود و اینکه افرادی که در کتاب مسلمانان به ذلت محکوم شده‌اند بخواهند بر ما حکومت کنند بسیار شرم آور است و نباید اقدامات ما بر شعار دادن در نماز جمعه خلاصه شود.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها