پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
برگزاری یادواره مقدماتی کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان قم در مدرسه علمیه ملاصادق
مورخ 26 آذر 96 یادواره مقدماتی کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان قم در مدرسه علمیه ملاصادق برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  در این مراسم که با حضور طلاب، اساتید و مدیر، معاونین، اساتید و طلاب  این مدرسه علمیه برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان عضو هیئت امنای سیره شهدا و حاج حسین کاجی مدیر مؤسسه حماسه 17 از راویان دفاع مقدس به سخنرانی پرداختند.

حاج حسین کاجی، راوی دفاع مقدس در این مراسم با ذکر این مطلب که شهدای طلبه درخشان ترین لحظات تاریخ دفاع مقدس را شکل دادند گفت: شهیدانی چون شهید طلبه حسن یزدانی و اکبرنژاد از طلاب جوانی بودند که تاریخ سازی کردند که امروزه با هیچ معادله نظامی نمی توان آنها را حل کرد.

ایشان افزودند: شهدای طلبه در جبهه ها درس سرباز بودن را به همه رزمندگان می دادند؛ آنها با نماز شب، سجده های طولانی، درس علمی لقمه حلال، پیرو ولایت بودن، شجاعت، معامله جان با خدا و... درس های فراموش نشدنی به همه رزمندگان می دادند.

حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان در این مراسم فرمودند: خداوند در قرآن کریم واژه هایی چون سبقت گرفتن و سرعت گرفتن در نیکی را به عنوان مهمترین سفارشات خود به بندگان بیان می فرماید.

ایشان افزودند: سرعت در زمانی است که زمان برای انجام کار کم است؛ یعنی بزرگان و علما و شهدای ما می دانستند که فرصت برای زندگی در این دنیا کم است و باید از کوتاه ترین مسیر به سیر الی الله رسید.

ایشان بیان فرمودند: وقتی رهبر کبیر  انقلاب ما که از بزرگترین عرفا بودند بیان می کنند که رهبر ما آن طفل سیزده ساله ای است که نارنجک به خود بسته و زیرتانک می رود، باید به این گفته حکیمانه بیشتر توجه کرد.

عضو هیئت امنای مؤسسه روایت سیره شهدا بیان فرمودند: شهید فهمیده می توانست آن نارنجک را مثل بسیاری از دیگران زیر تانک پرتاب کرده و از محل فرار کند، ولی وی با حکمت و بزرگ فکر خود، این حرکت را به شعاع بین المللی مبدل کرد و با خون خود جریانی بزرگ را در کشور و جنگ تحمیلی ایجاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان اظهارکردند: امثال شهید حججی ها با خون خود که با ثمره اخلاص آنها ایجاد شد توانستند جریان فرهنگی عظیمی در جامعه ایجاد کنند.

ایشان فرمودند: طلاب که عنوان سربازی امام زمان(عج) را یدک می کشند، باید به سان ابوحمزه ثمالی باشند که امام صادق علیه السلام بیان کنند : زمانی که تو را می بینم احساس راحتی می کنم؛ یعنی باید به چنین درجه ای از ایمان برسیم.

این راوی دفاع مقدس اظهار فرمود : شهدا از جمله ابرقدرت های جهان آخرت هستند و در این دنیا نیز ابرقدرت هستند؛ آمریکایی ها خود را ابرقدرت می دانند ولی هنوز بخش هایی از فاجعه ترس و وحشت ذلت باری که ملوانان آمریکایی در زمانی که به دست نیروهای ما دستگیر شدند، ثبت کردند، برای جهانیان نشان داده نشده است.

ایشان گفتند: باید از طلاب جوانی چون شهید یزدانی که در سن نوجوانی امام جماعتی بود که هیچ شخصی نسبت به درجات فضل و کمالات و الهی بودن او شک نداشت الگو گرفت؛ این شهید سعید در ماجرای رود اروند با همین اخلاص صحنه ها را خلق کرد که هیچ متفکر نظامی نمی تواند معادلات آن را حل کند.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها