دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱
کلام شهید به مادر
بخشی از متن دستنوشته روحانی شهید سیدمحسن آل احمد طالقانی

 

 

 

 

 

 

 

مادر شغل شما همان شغل انبياء(ع) است .مادر اگر يك بچۀ‌ خوب به جامعه تحويل دهی آنقدر ارزش دارد كه نمی توان آنرا توصيف نمود وبه قول امام عزيز به اندازۀ تمام عالم ارزش دارد و به طور كلی سعادت جامعه به تربيت فرزند بستگی دارد مادر سعی كن فرزندانی به جامعه تحويل دهی كه نمونه هایی از مطهری ها و منتظريها و بهشتيها و عمارها و ياسرها و سميه ها و غيره باشند. مادر! شما با دستی گهواره بچه هايتان را تكان می دهيد و با دست ديگر سرنوشت جهان بشريت را رقم می زنيد. مادرم تو راز زندگی را به اين حقيقت يافته بودی كه بايد بندۀ خوب خدا و مجری احكام و تكاليف الهی بود و اولی ترين و مهمترين تكليف را در تربيت فرزندانت می دانستی. مقامتان بلند است كه خداوند تبارك و تعالی اجازه نمی دهد كه حتی با صدای بلند با والدينش سخن بگويد. مادر ديگر چه عرض كنم بنده بارها بود كه آرزو داشتم كه در صف رزمندگان اسلام چه در زمان حضرت امام زمان(عج)قرار بگيرم و چه در صف رزمندگان اسلام قرار بگيرم چون هدف اسلام حقيقت و راستين است. مادرم هنگاميكه رزمندگان برای رفتن به سوی جبهه آماده می شوند خداوند در برابر ملائكه نسبت به چنين بندگانی افتخار می كند. مادر و پدر عزيزم من هيچ روزه و نماز قضايی ندارم. و همچنين بدهكاری نداشتم و اگر داشته باشم به فكرم نمی رسد و آرزو داشتم كه در اين دنيا مو به مو به تكاليف الهی عمل كنم. مادر سخنی كه بيش ازچيز ديگر برزبان جاری است صحبت فرماندهی امام و امام زمان عليه السلام است. و آرزوی....  مادرم شما دعا زياد كنيد كه هرچه زودتر فرج حضرت نزديك شود و جميع مسلمين جهان به پيروزی نهايی ..... دارم كه شما سعی كنيد كه زندگی خود را با زندگی امام عزيز وفق دهيد مادرعزيزم... در برابر مشكلات انبوه به تمامی مادران عالم درس می دادی مادر عزيزم وقتی كه گفتم زندگی خودتان را با زندگی امام وفق دهيد به اين دليل كه مردم ما به بركت و جود رهبری الهی و نيز همت والايشان طغيانگر قرن بيستم گشته اند كه تاكنون به اين وسعت در تاريخ بشريتسابقه ندارد مادرم بارها كه می ديدی كه می گفتم آرزوی ازدواج دارم اين ازدواج به اين معنا نبود كه حتماً در اين دنيا باشد بلكه آرزو داشتم ازدواج با چنين شهادت والايی در راه خدا باشد.

مادرعزيزم درسكوت تو خيلی معناها نهفته بود گويی كه از همۀ پاداشهايی كه خداوند برای رزمندگان در راه خدا در ذيل است آيه «و لا تحسبن الذين قتلوا فی سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون» می نويسد

مادرم آرزو داشتم كه به اين روايت پرارزش حضرت محمدصلی الله علیه و آله كه فرمودند :«هيچ قــــــطره خـــــونی همچون خـــــــونی كه در راه خــــــدا ريخته شود نزد خـــــدا محـــــــبـوب نيست»

مادرم بارها بود كه دور هم جمع بوديم و تمامی افراد آن جمع مرا نصيحت می كردند كه ديگر به جبهه نروم و سعی می كردند كه كارهايم را برايم بزرگ و پراهميت جلوه دهند و در نتيجه در شهر خودمان لازمتر و مهمتر است كه بمانم و در جبهه كسان ديگری هستند كه جايم را پركنند. اما من حرفم چيز ديگری بود می گفتم كه رفتن دراين راه بيشتر از هرچيزی برای خودمان ارزشمند و ثمربخش است و اين ارزشها با اين معيارها قابل سنجش نيست و در اين بحثها نمی گنجد.

مادرم سعی‌ كنيد بيشتر به مستمندان و مستضعفان كمك كنيد چون بسيار خيراست .مادرم در ميان همۀ بحثها شما سكوت اختيار كرده بوديد سكوتی كه درآن بسيار معناها و حرفها نهفته بود و حتی بعضی از اعضای جمع را نيز به شگفتی وا داشته بود وقتی پس از اسرار شروع به صحبت كردی با آنكه فرزند ديگرت ماهها درجبهه بود فقط يك جمله گفتی « هرطور كه صلاح هست» و اين درحالی است كه ازطرفی نهايت علاقه به فرزندت درميان می باشد و از طرف ديگر مطيع خدا بودن و راضی به رضای او ،چرا كه راضی به رضای خدا و مصلحت اسلام نباشی؟

برچسب ها : شهید , مادر , شهادت
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها