چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
مصاحبه با حجت الاسلام ذوالنوری دبیر کنگره شهدای روحانی کشور
مورخ 05/10/96 مصاحبه ای باحجت الاسلام ذوالنوری در برنامه گفتگوی خبری شبکه نور صورت گرفت

 

 

 

 

 

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، دبیر کنگره شهدای روحانی کشور با اشاره به اینکه کنگره های شهدای روحانی در سراسر کشور برگزار می‌شود، بیان داشتندد: کنگره شهدای روحانی در ابتدای دهه بصیرت در قم برگزار می‌شود و در سال 97 کنگره سراسری شهدای روحانی کشور را برگزار خواهیم کرد.

 حجت الاسلام ذوالنوری  با بیان اینکه بیشترین حضور طلاب در دفاع مقدس را در عملیات های کربلای 4 و 5، بدر و مرصاد بوده است، گفت: در کشور 5600 جانباز طلبه و 400روحانی آزاده داریم.

ایشان افزودند: از مجموع 4300 شهید روحانی در کشور،1000 روحانی از قم به جبهه‌ها اعزام شده و به شهادت رسیده‌اند.

دبیر کنگره شهدای روحانی کشور در تشریح حضور تاثیرگذار روحانیت در جبهه را در قالب 9 محور اساسی گفت: اول نقش ویژه امام امت و ولی فقیه، دوم نقش تبلیغی و اعزام نیروها از شهرها، سوم نقش مسئولیتی، چهارم واحد پشتیبانی رزمی، پنجم فرماندهی در سطوح مختلف، ششم  تخصص‌های نظامی و جنگی، هفتم فعالیت‌های تبلیغی، هشتم نقش رزمی در خطوط مقدم و نهم نقش توأمان تبلیغی و رزمی روحانیت بوده است.

حجت الاسلام ذوالنوری با بیان نقش ویژه روحانیت در مبارزه با توطئه‌های دشمن، فرمودند: روحانیت باید سعی کند فرزند زمان خود باشد و شیوه‌های خود را برای مبارزه با دشمن به روز کند.

ایشان با اشاره به اینکه مسیر هدایت باید در مقابل مسیر گمراهی قرار بگیرد و نیازهای روز جامعه توسط روحانیت شناخته شود، فرمودند: امروزه طلاب به زبان‌های مختلف  و در سطوح مختلف فعالیت می‌کنند و در فضای مجازی نیز در ابعاد مختلف در حال مبارزه با دشمن هستند.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها