دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱
متن و دستنوشته وصیت نامه
وصیت نامه طلبه شهید اسدالله فرحناک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله الذي هَدينَا لهذا و ما كنّا لنهتدي لولا ان هَدينَا الله(اعراف/43)

 

حمد و سپاس مخصوص حضرت حق تعالي است و با نام و ياد او و به خاطر او اين چند خط وصيت نامه را مي‌نويسم.

اين جانب، بنده خدا، اسدالله فرحناك داراي شناسنامه 188 متولد سال 1345 در شهر مذهبي قم، معتقد به اصول و فروع دين و بر حق بودن دين اسلام مي باشم.

هدف و مقصودم از گام نهادن در اين راه گفتن لبيك به نداي مظلوم و غريب هل من ناصر ينصرني حسين زهراء(عليه السلام) مي‌باشد كه از حلقوم پاك فرزندش امام خميني بلند است.

اسلام يعني تسليم مطلق خدا بودن اما نه به حرف بلكه در عمل و حالا است كه ميدان عمل باز است و اتمام حجت شده است و بايد بسنجيم تا چه اندازه‌اي دين وايمان داريم و تسليم خدائيم. اسلام عملي را شهداء، علماء،  صلحاء و در حال حاضر اسراء و مفقودين و مجروحين و جانبازان و خانواده غيور و صبورشان با درس گرفتن از ائمه و خصوصاً سالار شهيدان حضرت سيد الشهدا به اجرا در آوردند . پس بكوشيم رهرو راه آنان بوده و بكوشيم تسليم مطلق خدا باشيم و دست پر نيازمان را به سوي درگه بي‌نياز و بي منتش دراز كرده و از كسي به غير از او چيزي نخواهيم ان‌شاءالله.

منتظر قيام حضرت مهدي (عجل الله تعالي فرجه) باشيد كه بدون شك مي‌آيد و عدل و دادش جهان را فرا مي‌گيرد و ظلم‌هايي كه به اجدادش و به مادرش فاطمه زهراء، سيده زنان عالم (سلام الله عليها) شده و ظلم‌هايي كه به جدش حسين (عليه السلام) شده، انتقام خواهد گرفت پس نبايد غافل شويم و در پي آن باشيم كه در عمل نشان دهيم از منتظران و ياران او هستيم. البته بي‌ترديد انقلاب ما -به لطف خدا- به دست صاحب اصلي‌اش حضرت بقيه الله الاعظم داده خواهد شد، اگر مي خواهيد از يارانش باشيد، تا اندازه‌اي كه در توان داريد، جبهه بياييد و اگر نمي‌توانيد به جبهه بيائيد، اين سنگرنشينان را فراموش نكنيد و بدانيد مهدي (سلام الله عليه) آن قدر كه در پيش يارانش در جبهه مي‌باشد، در شهرها نمي‌باشد.

نعمت‌هاي خدا را شكر كنيد و گذشته ها را به ياد آوريد كه همه چيز داشتيم مگر اسلام و دين را؛ پس شكر خدا را بكنيد كه نعمت اسلام، رهبري و انقلاب را با هزاران ويژگي به ما ارزاني داشته و شكر اين نعمت فقط حفظ آنها و پيروي از رهبر مسلمين، امام خميني است و بدانيد تنها پيروي از رهبر مي تواند شما را از گمراهي و ظلمت به روشنايي و الله هدايت كند.

بياييد مقداري به خود بيانديشيم كه از كجا آمده و در كجا بوده و به كجا خواهيم رفت؟! و فكركنيم و ببينيم كه آيا براي آخرت خود توشه‌اي چيده و يا چيزي كاشته‌ايم كه آن را ببريم؟ كه مرگ نزديك و در پي آدمي است و عمر ما چون باد و ابر به سرعت مي گذرد ولي افسوس كه عبرت ها فراوان ولي عبرت گيرنده انگشت شمارند.

مقداري در حالات و زندگي ائمه (عليهم السلام) مطالعه كرده و در پي شناختن آن گوهرهاي روي زمين و در عين حال مظلومان تاريخ باشيد و در عمل به گفته آنها سعي كرده كه هيچ ثوابي به اندازه اين نيست و تنها شيعيان و محبان آنها و عاملان به گفته‌هاي ائمه (عليهم السلام) هستند كه در آخرت از شفاعت آنها و عنايت خاصّه خداوند برخوردار خواهند بود.

پس در همه حالات دست به سوي خدا دراز كنيد و او را فراموش نكنيد كه او ما را فراموش نمي‌كند و در ترك گناه و معصيت همت كرده و از خدا كمك بخواهيد و تكيه و توكل بر قدرت و شوكت و عظمت او كنيد و قانع و راضي به رضايش باشيد و شكر نعمتش كنيد كه به يقين پيروز و سربلند خواهيد بود ولي نبايد مسأله ولايت  و پيروي كامل از امام خميني را فراموش كنيد كه ايمان بدون رهبري ناقص است.

            به اميد آمدن مهدي (عجل الله تعالي فرجه) و رسيدن به كربلاي حسيني(عليه السلام) ان‌شاء الله

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .