يكشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
برگزاری سومین همایش از نخستین کنگره بزرگداشت یکهزار شهید روحانی استان قم
مورخ 96/10/11 سومین همایش از نخستین کنگره بزرگداشت یک هزار شهید روحانی استان قم با عنوان تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران روحانی جبهه مقاومت اسلامی در مجتمع عالی آموزشی امام خمینی(ره) برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همایش تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران روحانی جبهه مقاومت اسلامی با حضور آیت الله محسن اراکی در سالن قدس مجتمع عالی آموزشی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این همایش حجت الاسلام سیدحسین آقامیری (معاون آموزش مؤسسه روايت سيره شهدا )در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه مدافعان حرم قبل از هر چیز مدافعان حریم هستند، گفتند: مبارزه این رزمندگان و شهدای گرانقدر برای بقای انقلاب اسلامی بوده است که با همت بلندشان توانستند دشمنان را شکست دهند.

ایشان افزودند: شهید مدافع حرم محمدمهدی مالامیری طلبه ای فاضل و با سواد بود که اگر به جنبه های مادی زندگی می نگریست، می توانست به بهترین مقام ها برسد، اما با نهایت ایثار و از خود گذشتگی تعلقات دنیوی را رها کرد و در جبهه مقاومت حاضر شد و برای دفاع از ارزش های اسلامی انقلاب جنگید.

حجت الاسلام آقامیری با بیان اینکه حق در عالم باقی می ماند و باطل از بین میرود، عنوان کردند: مدافعان حرم در راه خداوند با مجاهدت گام برداشتند و برای زنده نگه داشتن حق مبارزه کردند.

معاون آموزش موسسه روايت سيره شهدا تأکید کردند: اینکه افرادی از سوریه، پاکستان، افغانستان، عراق و غیره برای شرکت در جبهه مقاومت رهسپار می شدند، مصداق بارز این سخن ارزشمند امام راحل بود که می فرمود «روزگاری از همه ملت ها برای دفاع از انقلاب اسلامی به پا می خیزند».

همچنین آیت الله اراکی در این مراسم ثمره هویت نبوی و علوی را اینگونه توصیف کرد: این هویت از یک سو استکبارستیزی و مقاومت در برابر طاغوت و از سوی دیگرکمک کردن و یاری دادن به مظلومان همه دنیا منجر می شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان داشتند: هویت روحانیت از دیرباز با مسؤولیت پذیری، دفاع از مظلومان و استکبارستیزی عجین شده است.

وی توطئه های آمریکا علیه ایران را عامل تحکیم ایمان ملت نسبت به انقلاب اسلامی دانست و تأکید نمودند: اینکه آمریکا با انقلاب اسلامی هنوز در حال دشمنی کردن است و هیچ توطئه ای برای براندازی این انقلاب فروگذار نمی کند، به ما می فهماند که انقلابمان با تدابیر رهبر معظم انقلاب پس از گذشت بیش از سه دهه هنوز در مسیر الهی قرار دارد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری(مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه) در این مراسم بیان داشتند:کنگره شهدای روحانی استان قم برنامه‌های مختلف و متنوعی را از نهم تا نوزدهم دی برای تجلیل از بیش از یک‌هزار روحانی‌ شهید استان قم طراحی کرده است.

ایشان افزودند: همه ما مدیون خون شهدا هستیم چرا که شهدا با خون خود به جامعه ما آبرو و حیثیت بخشیدند و عنوان برنامه امشب نیز یک نماد از تاریخی است که به زندگی اهل بیت علیهم السلام بازمی‌گردد.

مسؤول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه خاطرنشان کردند: روحانیت همواره در عرصه مبارزه به ظالمان، حمایت از مظلومان و جهاد و شهادت پیشتاز بوده است و این یک افتخار بزرگ برای حوزه‌های علمیه و روحانیت است.

ایشان ادامه دادند: در تاریخ حوزه‌های علمیه دیده می‌شود که روحانیت پیشگام جبهه‌های شهادت و ایثار بوده‌اند بنا بر این یاد و خاطره‌ این شهدا باید گرامی داشته شود و وظیفه ما است که از آن‌ها یاد کنیم و امیدواریم این تاریخ نورانی منجر به یک آینده نورانی‌تر شود.

همچنین بیان داشتند: احیای دین اسلام در سراسر جهان به برکت خون شهدا و انقلاب اسلامی است و اکنون باید همه روحانیون یک مبلغ برای دین اسلام در سراسر جهان باشیم.

ایشان تصریح کردند: اکنون همه ما بر سفره پرنعمت شهدا نشسته‌ایم و باید قدردان خون شهدا و ایستادگی خانواده‌های شهدا در طول تاریخ انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم و وطن باشیم و در ادامه راه شهدا استوارتر از همیشه گام برداریم....مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه گفت: شهدا با خون خود آزادی و شرف را برای ما به ارمغان آوردند و ولایتمداری و شهادت طلبی مهمترین وظیفه ما در استمرار راه شهداست.

ایشان در پایان بیان داشتند:طبق فرمایش مقام معظم رهبری یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده بماند که یادواره شهدا بهترین فرصت برای آشنایی نسل جوان با آرمان شهدا است.

  آیت‌الله محسن اراکی(دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ) با اشاره به اینکه همیشه دو جبهه حق و باطل با هم در نبرد و جنگ بوده‌اند، این دو هویت در برابر هم صف کشیده‌اند و همواره در مقابل یکدیگر قرار دارند.

ایشان با بیان اینکه هویت حق، هویت انبیا و معصومین علیهم السلام است افزودند: هویت حق، هویت در برابر خداوند تسلیم بودن است و این هویت هیچگاه شکست نخواهد خورد؛ حتی ممکن است بدن ما را قطعه قطعه کنند، اما این هویت هیچگاه خم نخواهد شد و ما هیچگاه در برابر فرمان طاغوتیان سر تسلیم فرود نخواهیم آورد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کردند: امروز پیام ما به ترامپ و شیاطین دیگر این است که هر آنچه در توان دارید انجام دهید چراکه این ملت از هویت حسینی خود دست نخواهد کشید؛ اگر این هویت در زمان سید‌الشهدا تنها ماند، امروز دیگر تنها نیست و در سراسر جهان پیروان زیادی دارد.

ایشان ادامه دادند: ‌هویت رسول اکرم صلی الله علیه و آله، هویت علوی و هویت فاطمی به این معنا است که نه تنها در برابر ظلم و ظالم تسلیم نخواهیم شد بلکه در مقابل ظالم ایستادگی خواهیم کرد و تا زمانی که ظالم را شکست ندهیم دست از تلاش نخواهیم کشید.

آیت‌الله اراکی فرمودند: نتیجه هویت اسلامی استکبار ستیزی، مقاومت در برابر طاغوت و پشتیبانی و همیاری از مظلوم است و این هویت مسلمانان است.

وی تصریح کردند: تسلیم فرمان خداوند بودن این مسئله است که هر جا طاغوت وجود داشته باشد، هویت ما در مقابل طاغوت خواهد ایستاد و از مظلوم حمایت خواهد کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کردند: هویت اسلامی همیشه زنده بوده است و دشمن هیچگاه نتوانسته این هویت را از بین ببرد و شسکت دهد؛ دشمنان از تمام توان خود استفاده کرده‌اند تا این هویت را نابود کنند اما نه تنها این هویت از بین نرفت بلکه امروز هویت حسینی در تمام جهان وجود دارد.

ایشان افزودند: امروز قلمرو هویت حسینی تنها کشور‌های اسلامی نیست بلکه امروز قلمرو هویت حسینی سراسر جهان است و این هویت در سراسر جهان وجود دارد.

آیت‌الله اراکی با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه و روحانیت همواره پاسداران هویت اسلامی بوده‌اند بیان کردند: مهم‌ترین وظیفه روحانیت ‌پاسداری از هویت تسلیم خدا بودن و ایستادگی در برابر دشمنان است؛ روحانیت با خداوند متعال عهد بسته است که از این هویت پاسداری کند.

ایشان با بیان اینکه هویت روحانیت، هویت دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم است خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچکس حق ندارد بگوید که چرا از مظلومان دفاع می‌کنید و یا اینکه چرا در برابر آمریکا و استکبار ایستاده‌اید چراکه این ایستادگی در برابر ظالم و دفاع از مظلوم، هویت ملت ایران است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه ما به پیروزی یقین داریم و توطئه‌های دشمنان تاثیری در اراده ملت ایران ندارد فرمودند: امروز استکبار جهانی از تمام توان خود برای مقابله با انقلاب و جریان مقاومت استفاده می‌کند،‌ البته این توطئه‌ها نه تنها در ملت ایران تأثیری ندارد بلکه ایمان و اراد‌ه ما را بیشتر می‌کند.

ایشان ادامه دادند: ما از اینکه آمریکا اعلام می‌کند که دوست دارد نهضت مردمی ایران را از بین ببرد، به ایمان راسخ می‌رسیم و بیشتر از قبل به این مسئله که بر حق هستیم پی‌ می‌بریم؛ دشمنی‌ استکبار جهانی با انقلاب اسلامی بیانگر این است که رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی همچنان در مسیر امام حسین (ع) حرکت می‌کند و در این مسیر ثابت قدم مانده است.

آیت‌الله اراکی اظهار کردند: حمایت‌های آمریکا و استبکار از جریان‌های مخالف انقلاب و نظام موجب راسخ شدن ایمان ما می‌شود.

ایشان افزودند: امروز ما بار دیگر به مقام معظم رهبری اعلام می‌کنیم که گوش به فرمان ایشان هستیم و حتی از گذشته نیز پایدارتر و ثابت‌قدم تر خواهیم بود.

بیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی فرمودند: روحانیت پیشتاز در دفاع از انقلاب و اسلام بوده‌ است؛ شهدای روحانی به ما درس تقوا، ایستادگی، ایثار و تسلیم هوای نفس نشدن داده‌اند؛ این‌ شهدا بزرگترین مدرسان هویت، ‌علم،‌ فقه و الگویی برای همه ما هستند.

ایشان با تأکید بر اینکه باید در مسیر شهدا ثابت قدم بمانیم ادامه دادند: ما فقه را از روحانیون شهید می‌آموزیم، چراکه شهدای روحانی فقه را با خون خود ترجمه و تفسیر کردند و ما باید به این روحانیون افتخار می‌کنیم.

آیت‌الله اراکی فرمودند: روحانیت و جوانان ما، با پیمانی که با شهدا بسته‌اند، پابیند مانده‌اند و به یاری خداوند دشمنان را شکست داده و آنها دشمنان را برای همیشه مایوس کنند.

ایشان تصریح کردند: سید الشهدا بار دیگر فریاد «هل من ناصر ینصرنی» سر داده است و امروز میلیون‌ها «لبیک یا حسین» از سراسر دنیا در پاسخ به این فریاد شنیده می‌شود و این نشان دهنده پیروزی اسلام بر کفر است.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها