چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
برگزاری هشتمین همایش از نخستین کنگره بزرگداشت یکهزار شهید روحانی استان قم
مورخ 96/10/16 هشتمین همایشِ برنامه نخستین کنگره بزرگداشت یک هزار شهید روحانی استان قم با عنوان تحصیل تهذیب ورزش در مجموعه ورزشی شهید رضائیان برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین طاهری(مدیر اجرایی امور طلاب استان قم) در چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی طلاب که ورزشگاه شهید رضائیان برگزار شد با بیان اینکه در روزهای گذشته شاهد اتفاقات مهم در کشور بودیم و یکی از این برنامه، برگزاری کنگره یک هزار شهید روحانی استان قم و امشب شاهد برگزاری چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی طلاب هستیم، فرمودند: لازم است ازهمه کسانی که برای گرامیداشت کنگره شهدای روحانی تلاش کرده اند، تشکر کنم.

مدیر اجرایی امور طلاب استان قم بابیان اینکه در 14 رشته  از جمله تیر اندازی، جودو، کوهنوری، تنیس خاکی، دارت، وزنه برداری، فوتبال، شنا، طناب کشی مسابقه برگزار خواهد شد و طلاب در این رشته ها به رقابت خواهند پرداخت، گفت: تا کنون بیش از 1334 نفر دراین رشه ها ثبت نام کرده اند.

ایشان عنوان کردند: تاکنون بعضی از این رشته مانند کوهنوری برگزارشد و از مشب به بعد شاهد برگزاری سایر رشته خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری فرمودند: شجاع ترین مردم حوزویان هستند که درمقابل فتنه گران ایستادگی کرده اند و اجازه نداده اند فتنه گران کاری از پیش ببرند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین گواهی(رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور) با بیان اینکه فضیلت انسان به علم، تقوا و جهاد است، فرمودند: بر اساس آیات قرآن کسانی که دارای این فضائل هستند در پیشگاه خدای متعال از جایگاه رفیعی برخوردار می باشند.

و با بیان این موضوع که روحانیت در پیروزی انقلاب و 8 سال دفاع مقدس نقش پررنگی از خود به نمایش گذاشته اند،افزودند: دلیل این مسئله تقدیم بیش از 4 هزار شهید روحانی به انقلاب است...حوزه های علمیه در یک روز در سال 65 بیش از 140 شهید تقدیم نظام و انقلاب کردند و این مسئله نشان می دهد، روحانیت در همه مسائل پیشگام بوده و لحظه ای از آرمانهای امام راحل عقب نشینی نکرده است.

حجت الاسلام والمسلمین گواهی با تاکید براینکه امروز رسالت حوزویان برای دفاع از دین، اسلام و ارکان انقلابی از گذشته  سنگین تر شده افزودند: از دیگر جاهایی که حوزه می تواند نقش آفرینی کند، حضور درصحنه های مختلف و تبین فتنه و ارکان انقلاب و آرمانهای امام راحل است.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشورعنوان کردند: روحانیت درهمه صحنه ها نقش آفرینی کرده است، در دوران دفاع مقدس و قبل از آن بیشترین محرومیت و مظلومیت را داشته است و امروز همین محرومیت و مظلومیت وجود دارد.ولی بنا نیست که این محرومیت باعث شود روحانیت از رسالت اصلی کناره گیری کند و فاصله بگیرد، اما با این حال همان طور که در گذشته روحانیت اجازه نفوذ و طراحی فتنه  به دشمن را نداده است، امروز هم باید به مانند گذشته اجازه فتنه های دیگر را ندهد. 

حجت الاسلام والمسلمین گواهی افزودند: یکی از برنامه که روحانیت می تواند در آن نقش آفرینی کند، جذب جوانان و تبیین مسائل دینی و شرعی و پاسخ گویی به شبهات عقیدتی است،امیدواریم حوزه های علمیه دراین امور هم بتواند قدم های جدی تری برای اعتلای دین و اسلام بردارد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها