يكشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
برگزاری اولین همایشِ نهمین روز از برنامه نخستین کنگره بزرگداشت یکهزار شهید روحانی استان قم
مورخ 96/10/17 اولین همایشِ نهمین روز از برنامه نخستین کنگره بزرگداشت یک هزار شهید روحانی استان قم با عنوان بسیج و ولایت پذیری در حسینیه ثارالله سپاه استان قم برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد رضا تویسرکانی(مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین) در همایش بسیج و شهدای روحانی استان قم که در ستاد سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام استان قم برگزار شد، با اشاره به هجمه دشمنان علیه روحانیت اظهار کردند: دنیای استکبار با استفاده از رسانه های دغل کار خود هجمه‌های سنگینی نسبت به روحانیت مطرح می‌کند، در فتنه اخیر نیز شاهد بودیم که بیشترین ناسزاها به روحانیت گفته شد، در چنین فضایی برگزاری کنگره شهدای روحانیت کاری قابل تقدیر است.

ایشان ادامه دادند: روحانیت بزرگترین سد برای ناکام گذاشتن شیطان و شیاطین است، آن کسانی که مانع می‌شوند که شیطان بر انسان‌ها سیطره پیدا کند، روحانیون هستند، به همین دلیل بیشترین هجمه‌ها به اشکال مختلف به روحانیت می‌شود. همچنبن افزودند: روحانیت اصیل برای ریاست نیامده، بلکه برای خدمت به مردم آمده است.

حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی با اشاره به تعداد شهدای روحانیت اظهار کردند: حدود چهار هزار و 300 شهید روحانی در کشور داریم که از این میان حدود هزار شهید روحانی برای استان قم است، بین شهدای مدافع روحانی هم شهدای روحانی وجود دارد و تعداد شهدای روحانیت از شهدای قشرهای دیگر بیشتر است.

ایشان ادامه دادند: در دوران جنگ تحمیلی حدود 60 هزار روحانی در کشور داشتیم، ولی با این وجود 20 هزار روحانی در دوران دفاع مقدس جانباز شدند

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین افزودند: همیشه روحانیون ملجأ و پناهگاه مردم بودند، روحانیت تا نابودی ظالمان دست از مبارزه برنمی‌دارد چرا که معتقد است دست برداشتن از جهاد در واقع خروج از اسلام ناب است. و با اشاره به آرزوهای خاندان پهلوی اظهار کردند: امروز 17 دی ماه سالروز کشف حجاب به دستور رضاخان است، امروز رضا پهلوی پیام داده است که چنین روزی سالگرد آزادی زن در ایران بوده و کار به جایی رسیده که رضا پهلوی هوس سلطنت به سرش زده است.
ایشان ادامه دادند : منافقینی که این روزها دم از آزادی می‌زنند، 17 هزار نفر را در ایران به شهادت رساندند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین افزودند: زمانی دشمن نفوذ می‌کند که ما معبر را برای او باز کنیم، بزرگترین خطایی که زمینه را برای سوء استفاده دشمنان در وضعیت کنونی فراهم کرد، عدم تبعیت صادقانه از مقام معظم رهبری است. برخی از مدیران به خون شهدا خیانت کردند و به اشراف گری پنهانی دست زدند، چنین مدیرانی از تمام منافقین بدتر هستند.

ایشان با تأکید بر اینکه راه عبور از بحران‌ها عمل به دستورات مقام معظم رهبری است ادامه دادند: با مدیران فاسد در کشور مبارزه قاطع صورت نگرفت، مدیر فاسد از هر غده سرطانی بدتر است، دادستان کل کشور گفته که دست آقازاده‌ها در قاچاق کالا است، دادستان نباید این را پشت تریبون بگوید، بلکه باید چنین افرادی را دستگیر و محاکمه کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه باید صادقانه به تدابیر مقام معظم رهبری عمل شده و با فساد در سطوح مدیریتی مبارزه کرد افزودند: مبارزه با فساد باید به صورت عملی و براساس دستورات دینی باشد.

ایشان در پایان با اشاره به ضرورت مبارزه با فساد اقتصادی خاطرنشان کردند: قاتل حقیقی امام حسین علیه السلام خواص اهل دنیا بودند، ما هر چه می‌کشیم از خواص است. نباید در برابر فساد مدیران سکوت کنیم، بلکه باید در این زمینه مطالبه گری داشته باشیم.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها