دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱
چرا اجازه مي دادند جوانان كم سن و سال به جبهه بروند؟
سن قانوني ما براي حضور درگردان‌هاي نظامي رزمي در جنگ 16 سال بوده است و همراه با اين شرايط سني رضايت نامه كتبي از والدين شرط ديگر آن بوده، اما شور و شوق بي حد وحصر جوانان و نوجوانان براي دفاع از اسلام و انقلاب و لبيك به نداي رهبرشان تاجايي بود كه درشناسنامه‌هاي خود دست مي‌بردند و آن را تغيير مي دادند تا بتوانند در جبهه ها حضور يابند.
تفاوت انتحار و استشهاد چيست ؟ روي مين رفتن كدام نوع است؟
استشهاد در لغت يعني گواه خواستن، كسي را به شهادت خواندن، كشته شدن در راه خدا كه منظور از آن همين معنالي اخير است. اما تعريف عمليات انتحاري: دراقدام به كشتن ديگران همزمان با قتل خويش.
چرا ایران قطع‌نامه‌ی 598 شورای امنیت مبنی بر لزوم پایان دادن به جنگ و برقراری صلح را نمی‌پذیرفت؟
ایران قطع‌نامه‌ی 598 را برخلاف قطع‌نامه‌های قبلی شورای امنیت رد نکرد. به دلیل این‌که این قطع‌نامه حاوی نکات مثبتی بود که برخی خواسته‌های ایران در آن وجود داشت. در این قطع‌نامه هرچند هنوز کسی به عنوان متجاوز و آغازگر جنگ معرفی نشده بود، ولی بر بررسی و شناسایی آغازگر جنگ تأکید شده بود. کاربرد سلاح‌های شیمیایی و بمباران مناطق مسکونی محکوم شده بود. و نیز این قطع‌نامه نسبت به قطع‌نامه‌های قبلی از قاطعیت بیش‌تری برخوردار بود.
آیا استمرار جنگ پس از فتح خرمشهر به مصلحت نظام بوده است یا به ضرر؟
هشت سال دفاع مقدس، مقطعی درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که به جرأت می توان گفت تثبیت انقلاب اسلامی مدیون آن است، امروزه دشمنان انقلاب اسلامی درکنار هر حرکت انقلاب، در چهره ای ناصحانه و دلسوزانه اما با ماهیتی مزوّرانه و منافقانه ظهور می کنند تا دل ها را بربایند، تفرقه ایجاد کنند و خادمین به انقلاب اسلامی را خائن معرفی نمایند.